Můj příběh

IVJE pro mě znamená mojí cestu za tím, o čem jsem dřív jenom snila. Oblečení mě vždycky bavilo a lákala mě představa mít svoji oděvní značku, skrz kterou bych mohla vyjádřit svoje emoce, potřeby a vytvořit něco, co udělá radost někomu jinému.

Nepolíbená procesem výroby oblečení jsem se začala učit. Přihlásila jsem se na kurz návrhářství a šití. Během kurzu jsem zjistila, že to nebude úplně jednoduchá cesta, nicméně mě to neodradilo a koupila jsem si svůj první šicí stroj. Jedna z prvních věcí, co jsem si ušila byly kalhoty – do dnes na to vzpomínám, poprvé jsem dělala střih a vznikly z toho kalhoty minimálně pro tři lidi. Všichni jsme se tomu zasmáli a pokračovalo se dál.

Pokud se v oblečení cítíte dobře, dodává Vám sebejistotu a odvahu dosáhnout čehokoliv, pak je to pro mě ideální souhra

Při tvorbě oblečení zohledňuji spoustu faktorů. První věcí, která je pro mě naprosto zásadní je pocit. V oblečení trávíme většinu svého času a proto mi není jedno jak se v oblečení cítím. Pokud se v oblečení cítíte dobře, dodá Vám sebejistotu a odvahu dosáhnout čehokoliv, pak je to pro mě ideální souhra.

Druhou věcí je pohodlí. Naše tělo nám každý den provádí neskutečnou službu, můžeme díky němu dělat to, co nás baví a naplňuje a proto mu chci poskytnout maximální komfort při jakékoliv činnosti. Třetí věcí je kvalita materiálů. Snažím se vybírat látky, které plní svoji funkci a zajistí pohodlí. Nikdo nechce nosit svetr, který nepříjemně škrábe, nebo kalhoty, ve kterých se nemůže ani ohnout. Materiály pečlivě zkouším, jak se chovají při nošení, jestli mě nijak neomezují v pohybu. Co se s látkou stane, když ji vyperu apod. Pokud to jde, volím variantu materiálu s nejpřísnější certifikací pro výrobu organických textilních vláken.

Dalším faktorem je vzhled a tolerance různých konfekčních velikostí. Snažím se tvořit věci pro všechny bez ohledu na velikost, nebo tvar a s respektem k ženské postavě. S tím úzce souvisí střihy, které upravuji tak, aby oblečení opravdu sedělo. Velkou roli hraje i variabilita. Nechci mít ve skříni věci, které mám rozdělené do škatulek, jenom na sport, na doma, nebo do práce. Chci mít oblečení, v kterém můžu cvičit, které můžu unosit do přírody, na schůzku, do práce, na skleničku…prakticky kamkoliv.

Ještě bych chtěla říct...

Věřím tomu, že pokud děláte to, co Vás baví a se srdcem na dlani, přijdou do Vašeho života lidi, kteří Vám dají neskutečnou podporu, pomůžou Vám a utvrdí Vás v tom, že to dává smysl. Přesně to se mi stalo a jsem za to obrovsky vděčná.
Doufám, že Vám IVJE přinese takovou radost, jako mně a budete žít můj sen se mnou.